wydarzenia

Niezapominajka dla UkrainyAkcja „Niezapominajka dla Ukrainy” poprzez symbolikę patronującego jej kwiatu ma być wyrazem pamięci o toczącej się wojnie w Ukrainie i gestem solidarności wobec obywatelek i obywateli tego państwa. Ma stanowić przejaw wsparcia mentalnego dla Ukraińców w obliczu wojennego kataklizmu, jakim jest inwazja Rosji na ich kraj. Niezapominajka ma niebieskie płatki i żółty środek, kolory ukraińskiej flagi. Zgadzamy się co do tego, że pomoc materialna jest niezwykle ważna, jednak nie do przecenienia jest też okazywanie swojego poparcia, a tym samym dodawanie otuchy obywatelom walczącej Ukrainy.
 

Udział w akcji polega na symbolicznym posadzeniu niezapominajek w najbliższym otoczeniu ‒ w ogrodzie, na balkonie, na rabacie kwiatowej ‒ w imię uznania dla bohaterskiej obrony Ukrainy. Im więcej niezapominajek, tym więcej znaków poparcia. Do akcji może przyłączyć się każdy ‒ od osób prywatnych, poprzez szkoły, biblioteki, instytucje, samorządy, firmy czy zakłady utrzymania zieleni miejskiej. Sprawmy, żeby rozkwitły nieprzebrane łany niezapominajek! 

Jeśli pomysł Wam się spodobał i przyłączacie się do akcji, to opublikujcie w mediach społecznościowych zdjęcia dokumentujące Wasze działania, a do ich opisu dołączcie hasztag #NiezapominajkadlaUkrainy. Publikowane w Internecie fotografie pokażą zasięg akcji i wielkość naszego wsparcia dla ukraińskich sąsiadów. 

Pomysłodawcą akcji „Niezapominajka dla Ukrainy” jest Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie.